Hakkımızda

Sosyal Liseliler Derneği

Derneğimiz Düzce' de, Sosyal Liseliler Derneği adı altında 17.12.2019 Tarihinde kurulmuştur. Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek için, Eğitim ve Destek Programları, Toplumsal Gelişim ve Bilinçlendirme Programları gibi konularda gönüllü olarak yapabileceğimiz bir şeylerin mutlaka olduğuna inanıyor ve bunun için ve gençlik çalışmaları alanında Türkiye’ye öncü ve örnek bir sivil toplum kuruluşu olmak için çalışıyoruz.

Lise öğrencileriyle bir araya gelerek toplu hareket etmek suretiyle ülkesi ve milleti için değerlerine önem veren, eğlenirken öğrenen bir yapıyı benimsemiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda bizimle bu yolda yürüyebilecek her öğrenciyi aramızda görmekten gurur duyacağız.

Amaçlarımız arasında şunlar yer alıyor;  Gençlerin yaşam kalitesini artırmak ve proaktif bireyler olmaları için gençlere destek vermek, Sosyal girişimciliği yaygınlaştırmak, gençlere yeni imkanlar yaratmak ve istihdamlarına yönelik çalışmalar yapmak; Bireylerin toplumdaki fırsat eşitliğine destek vermek, demokratik hayata aktif katılımı güçlendirmek ve karar alma mekanizmalarına katkılarını sağlamak; Bireylerin özellikle de gençlerin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerler ile yaşadıkları çevre ve doğaya sahip çıkmasını sağlamak; Avrupa Birliği uyum sürecinde, yerel, ulusal ve uluslararası faaliyetler ile gençler arasındaki kültürlerarası diyaloğu geliştirmek; Dünyadaki gençlik ve sivil toplum faaliyetlerinin yerelde etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak; Gençlerin kendi yerellerinde bir araya gelebileceği ve kendilerini ifade edebilecekleri özgür düşünce ortamları oluşturmak.

İlkelerimiz de Gönüllülük, Güvenilirlik, Aktif Katılım, Toplumsal Sorunlara Duyarlılık, Gelişim ve Değişime Açıklık, Araştırmacılık, Sonuç ve Çözüm Odaklı Yaklaşım, Sürdürülebilirlik yer almaktadır.


Bizlere destek sağlamak isteyen bağışçılarımız için aşağıya hesap numaralarımızı bırakmış bulunuyoruz.
Sosyal Liseliler Derneği
Euro hesabı: TR22 0001 0000 5491 7775 4550 02
TL hesabı: TR49 0001 0000 5491 7775 4550 01